Workouts - Slide

Oferta Yogi

Joga to nie tylko ćwiczenia, które zadbają o Twoją sylwetkę. Jej niezwykłość polega na pozytywnym wpływie na każdą dziedzinę życia. Praktykowanie jej niesie ze sobą mnóstwo zalet.

  1. 1.Redukuje stres: wykazano, że praktyka jogi zwalcza jego fizyczne skutki na organizm. Zmniejsza poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, który ciało wytwarza gdy się denerwujemy. Większość zajęć kończy się relaksującą pozycją- savasaną, podczas której leżąc luźno na wznak pozbędziesz się napięć z Twojego organizmu.
  2. 2.Wspomaga trawienie: ćwiczona regularnie przyśpiesza przemianę materii i polepsza relację między Tobą, a twoim ciałem. Twój organizm sam zacznie Ci podpowiadać, jakie pożywienie jest dla niego odpowiednie i zdrowe, a z którego wolałby zrezygnować.
  3. 3.Leczy dolegliwości: z badań naukowych wynika, że praktykowanie asan w połączeniu z medytacją pozwala zredukować ból u osób chorych na raka, stwardnienie rozsiane, choroby autoimmunologiczne i nadciśnienie tętnicze, a także zapalenie stawów, pleców i bóle szyi, oraz inne przewlekłe schorzenia.
  4. 4.Poprawia krążenie: w trakcie ćwiczeń krew się dotlenia i sprawnie wędruje do komórek w Twoim ciele. Nawet delikatna praktyka jogi potrafi przynieść korzyści sercowo-naczyniowe poprzez obniżenie tętna spoczynkowego.
  5. 5.Polepsza oddech: głębokie, gardłowe oddychanie zwane paranayamą usprawnia pracę płuc i jest lekarstwem na stres- wprowadza w stan głębokiego relaksu. Zmieniając wzorzec oddychania znacząco wpłyniesz na to, jak Twój organizm zareaguje w chwilach zdenerwowania. Będziesz mógł się wyciszyć i zapanować nad emocjami.
  6. 6.Nadaje elastyczność: praktyka jogi pobudzi do życia każdą możliwą część Twojego ciała. Zwiększa zakres ruchu i dodaje siły od stóp do głów. Wydłuża ścięgna, więzadła i mięśnie, w szczególności te głębokie, które na co dzień nie są w pełni używane. Ćwicząc regularnie zamiast napięć poczujesz przyjemne rozluźnienie.
  7. 7.Zwiększa odporność: ciało, które jest dotlenione i rozciągnięte dzięki swojej dobrej kondycji rzadziej (albo wcale!) zapada na choroby. Joga jest również naturalną terapią pomagającą w leczeniu reumatyzmu.
  8. 8.Oczyszcza z toksyn: zanieczyszczenia środowiska i chemikalia w żywności przyczyniają się do zatruwania organizmu. Joga jest świetnym sposobem na detoks- w trakcie ćwiczeń, kiedy pobudzamy naszą przemianę materii, toksyny są szybciej usuwane z narządów wewnętrznych.